MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Marek Hovorka (Lelkeš) - 32. Kasík (Jarolín), 55. Halaj (Fabian)
Vylúčení: 6:7 na 2 min
rozhodovali: Jonák, Orolín, Valach
1150 divákov

V podtatranskom derby Liptáci už tretíkrát za sebou prehrali o gól. V tomto stretnutí proti favorizovanému súperovi dokázali hrať vyrovnaný hokej, dokonca sa ujali už v 3. minúte vedenia. Mali ďalšie príležitosti na zvýšenie svojho skóre, ale trestuhodne svoje príležitosti zahodili. V druhej tretine po sérii oslabení v 32. minúte inkasovali z hokejky Kasíka. V poslednej tretine sa hralo prakticky o to, kto dá víťazný gól. Liptáci do prázdnej brány netrafili a v 55. minúte nešťastne inkasovali z hokejky Halaja. Tento gól prakticky rozhodol o výsledku, lebo Liptáci ani hru bez brankára nedokázali využiť.

Ján Majdek, tréner L. Mikuláša: "Bolo to správne derby. Môžem pochváliť svojich hráčov, lebo bojovali, čo im sily stačili. O výsledku rozhodla jedna šťastná strela. Už môžem hovoriť o smole, lebo sme prehrali ďalší zápas o gól. "
Jozef Skokan, asistent trénera Popradu: "Čakali sme, že to bude ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Obe mužstvá predviedli veľmi dobrý hokej. Pochváliť si zaslúžia obaja brankári, ktorí chytali skutočne vynikajúco. O výsledku rozhodla štastná strela Halaja. "

HK VSR SR 20 - SkiPark MHK Kežmarok 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. Čaládi (Slovák, M. Bališ), 56. Beňa (Jančovič, Zukal) - 25. B. Ihnačák (Škovira) 49. Šechný (Drotár)
Vylúčení: 5:15 na 2 min, navyše: Slaninák, Škovira (obaja Kežmarok) na 10 min
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Baluška - Junek, Gašparík
521 divákov

Hráči SR 20 nastúpili do zápasu sebavedome a v prvej desaťminútovke boli pánmi na ľade, čoho výsledkom bol aj strelený gól. V 9. min domáci hrali presilovú hru a po 15 sekundách otvoril skóre Čaládi po prihrávke Slováka. Po strelenom góle sa hra postupne vyrovnala a v závere tretiny sa niekoľkokrát vyznamenal aj domáci brankár Hiadlovský. V úvode druhej tretiny mali stopercentnú možnosť na vyrovnanie hostia, keď za faul na Slanináka nariadil hlavný rozhodca trestné strieľanie, ktoré však Škovira trestuhodne zahodil. V 25. min sa dostal k puku Kežmarčan Ihnačák a z otočky od modrej čiary prekvapil domáceho gólmana, ktorý mal aj čiastočne zakrytý výhľad. V 29. min mohli sa domáci opäť ujať vedenia, ale Slováka zastavil vo vyloženej šanci faulom Gábriš. V závere druhej tretiny obe mužstvá ustáli hru v oslabení a do kabín odchádzali za nerozhodného stavu 1:1. Vyrovnaná partia pokračovala aj v tretej tretine. V 49. min poslal do vedenia Kežmarčanov skúsený Šechný, keď v oslabení dostal ideálnu prihrávku medzi dvoch obrancov a blafákom upravil stav na 1:2. V 56. min domáci Beňa umiestnenou strelou vyrovnal na 2:2. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne, hralo sa predĺženie, ktoré opäť nerozhodlo a na rad prišli trestné strieľania. V nich Konečný perfektným blafákom rozhodol o prvom historickom víťazstve domácich.

Štefan Mikeš, tréner SR 20: "Sme veľmi radi, že sme konečne vyhrali. Keď po dvoch tretinách bolo 1:1, hráči sa tešili a dali do hry všetko. Už v druhej tretine sme ukázali svoju prevahu, boli sme herne aj korčuliarsky lepší. Keby sme v tej chvíli viedli 3:1, odzrkadlilo by to herný stav. Keby sme si ale vypracovali vyšší náskok hneď v prvej tretine, hrali by sme pokojnejšie. Keď bol výsledok v riadnom čase nerozhodný, chceli sme zahrať na samostatné nájazdy. Tam sa nám podarilo a konečne sme vyhrali. "
Ján Vodila, tréner MHK SkiPark Kežmarok: "Bol to bojovný hokej. Vedeli sme, že súpera ľahko neprekonáme, že sa nám tak ľahko nevzdá. Ale práve proti nám zahrali dobrý hokej, obetavý a bojovný. Škoda našich nevyužitých gólových príležitostí a v závere zápasu samostatných nájazdov. Blahoželáme SR 20 k ich prvým historickým dvom bodom v extralige. "

MsHK Žilina - HC Košice 3:6 (2:0, 1:2, 0:4)
Góly: 18. D. Kusovský (P. Sivák, R. Stantien), 19. V. Baláž (Priechodský, Kučný), 28. R. Stantien (Pulpán) - 31. Juraj Faith (Špilár, Kledrowetz), 38. P. Bartoš (Špilár, Javín), 44. Kledrowetz (Javín, Juraj Faith), 46. Rudolf Huna, 54. P. Bartoš (Juraj Faith, I. Droppa), 60. P. Bartoš (Rudolf Huna)
Vylúčení: 9:17 na 2 min, navyše: Kusovský (Žilina) 5+DKZ za faul kolenom
presilovky: 3:3
rozhodovali: Kurmann (Švajč. ) - Horínek, J. Tvrdoň
3200 divákov

HK 36 Skalica - MHC Martin 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 3. M. Beran (L. Říha, Török), 6. Török (L. Říha)
Vylúčení: 10:9 na 2 min, navyše: V. Vlk 10 min za nešportové správanie a Šille (obaja Skalica) na 10 min za napadnutie zozadu
presilovky: 0:2
rozhodovali: R. Lauff ml. - Müllner, P. Šefčík
2900 divákov

HK Ardo Nitra - HKm Zvolen 3:4 po predlžení (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 14. M. Štefanka (Ľ. Kolník), 29. Gálik (Vozdecký, Sedlák), 48. Gálik (Vozdecký, Gašpar) - 20. L. Čierny (Kubenko, Juraško), 34. P. Frühauf (Lipiansky, J. Kopecký), 47. J. Čierny (Paciga), 65. Dlouhý (J. Kopecký, Klouda)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: G. Saliji (Nitra) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 2:1
rozhodovali: Pavlovič - Galamboš, Jankovič
2624 divákov

Doplnené:

Slovan Bratislava - HK VSR SR 20 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Góly: 2. Hujsa (Uram), 2. Lažo (Hreus), 5. Lažo (Döme, Hreus), 36. Hujsa (Uram, Kuľha), 38. Kapuš (Kropáč) - 4. Čaládi (Smotrila), 22. Češík (J. Mikuš)
Vylúčení: 7:9 na 2 min
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Kurmann (Švajč. ) - M. Novák, Galamboš